Re: Zebranie Zarządu SRK – propozycje

Home Forums Forum Zarządu Zebranie Zarządu SRK – propozycje Re: Zebranie Zarządu SRK – propozycje

#3408

Witam serdecznie Was Wszystkich w Nowym Roku,

Chciałam na wstępie podziękować Markowi Tadeuszowi za darowiznę w wysokości 1000 zł na rzecz naszego Stowarzyszenia. Bóg zapłać!

Pewnie wszyscy już wiecie, że wyszedł już grudniowy miesięcznik „Kraków” z pięknym artykułem pani redaktor Krystyny Rożnowskiej o Kamilli Piskozub, „Żywot wpleciony w arrasy”, który powstał dzięki współpracy z paniami Magdaleną Piwocką i Magdaleną Naruszewicz. Został on obcięty przez redakcję o fragment o Krygowskich. W redakcji uważają że powinien być oddzielny artykuł o Krygowskich, jak mnie poinformowała Ania. Nawet lepiej.

Jurek kupił 5 egzemplarzy „Kraków”, jeden poślę Witkowi, drugi Krystynie Krygowskiej z Przemyśla, która zawsze czeka na informacje o Krygowskich z mojej strony. Jeden będzie własnością SRK.

W ostatni piątek spotkała mnie bardzo miła niespodzianka. Otrzymałam od Głównego Zarządu PTTK w Warszawie kwartalnik „Gościniec PTTK” 1/3(31/33)/2010. W nim znalazłam dwa artykuły:

Str. 137:
„Władysław Krygowski pozdrawia z Hali Kondratowej” z opisem uroczystości nadania imienia Władysława Krygowskiemu Schroniskowi Górskiemu na Hali Kondratowej (ze zdjęciami)

Str. 148:
„Rodzina Władysława Krygowskiego”, w którym umieszczono w całości mój i Jurka referat, który przeczytał Marek Tadeusz w czasie wspomnianej wyżej uroczystości.
Jestem tym bardzo mile zaskoczona. Myślę, że wypadałoby wysłać prezesowi Głównego Zarządu PTTTK, Lechowi Drozdżyńskiemu, jeden egzemplarz „Krakowa” z artykułem o Kamilli Piskozub, która pochodziła z rodziny Władysława Krygowskiego, do którego dołączyłabym kartkę z podziękowaniami.
Co Wy na to?

Jeśli chodzi o dokumenty z nowego banku – jeszcze ich nie otrzymałam, mam nadzieję, ze jutro albo w poniedziałek dojdą, wtedy poślę moja i Jurka składki za ten rok, zobaczę jak działa toket itd.

Drugi wniosek o zmiany w statucie i zarządzie z dodatkowym dokumentem już złożony w KRS przed świętami, średnio czeka się miesiąc na decyzję Sądu.

Jeśli chodzi o termin zebrania – może w sobotę 5 marca? Marcinku, czy będziesz mógł wtedy pojechać ze mną do Rzeszowa?

Kolejna sprawa – planuję przygotować tekst listu do zalegających ze składkami, jak będzie gotowy, pokaże Wam do przedyskutowania. Adam proponował mi, żeby dołączyć coś w rodzaju broszurki-informatora o działalności SRK. Chodzi o to, żeby zachęcić ich do pozostania w naszym Stowarzyszeniu. Nie wszyscy wiedzą, co robi zarząd. Myślę, że to dobry pomysł. Te listy chciałabym rozesłać już w styczniu albo najpóźniej w lutym.

Pozdrawiam serdecznie
Marysia