Działalność charytatywna.

Home Forums Forum Zarządu Działalność charytatywna.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #3394
  Anonymous
  Inactive

  Witam serdecznie wszystkich.

  Chcę rozpocząć rozmowę na temat działalności charytatywnej, którą może podjąć SRK. Na ostatnim zebraniu Zarządu wspominaliśmy o takiej możliwości. Zastanówmy się, jak taką działalność rozpocząć. Jakie są Wasze propozycje?
  Ja myślę, że można opracować na początek jakąś prostą, pilotażową strukturę jednego kanału dystrybucji (redystrybucji) dóbr materialnych, których pozyskanie nie stwarza większych problemów (odzież – szczególnie dziecięca, zabawki dla dzieci, książki, jakieś pakiety szkolne typu zeszyty, bloki, kredki). Większość z nas mieszka w miastach, które są zasobniejsze niż wsie i małe miasteczka np. na Podkarpaciu. Rzeczy używane w dobrym stanie szczególnie po dzieciach (szybko rosną) najczęściej przekazujemy rodzinie lub znajomym, którzy są blisko. Można spróbować przekazywać je na większą odległość do potrzebujących we wsiach i małych miasteczkach właśnie na Podkarpaciu. Oczywiście samo przesłanie rzeczy zalegających w szafie nie jest większym problemem (może jedynie koszt wysyłki i czas przygotowania). Ja bardziej widzę problem w ogólnej efektywności takich działań. Nie chcę tutaj bardziej szczegółowo się nad tym rozwodzić. Zachęcam do przemyśleń na ten temat i kiedy się spotkamy w marcu, mając już jakieś zręby pomysłów w głowach, może coś konstruktywnego uradzimy.

  Pozdrawiam
  dareks.

  #3421
  Anonymous
  Inactive

  Ja jestem za tym zeby te dobra materialne ktore mozemy przekazac np raz na rok, przekazywac przez jakas organizacje charytatywna. MOim zdaniem najlepiej byloby zadzwonic do Caritasu np diecezji rzeszowskiej i tam uzyskac wszystkie informacje.
  Sa organizacje ktore zajmuja sie tylka taka dzialanoscia, i maja do tego juz zorganizaowane zaplecze, znaja najbardziej potrzebujace rodziny i mysle ze byloby to dobre rozwiazanie.
  Dodatkowo taka oficjalna wspolpraca z Caritasem da nam tez dodatkowa podstawe do starania sie o status OPP . My musimy tylko zorganizowac taka zbiorke , okreslic nasz potencjal i skontaktowac sie z oddzialem.
  Co sadzisz o tym?

  adam

  #3422

  Tak, podpisuje sie pod tym, co pisze Adam. Tak bedzie dla nas najlatwiej i najprosciej. Dobrze byloby, zeby zadzwonic do Caritasu, zeby mozna bylo na zebraniu omowic ta sprawe.
  Pozdrawiam, Marysia

  #3424
  Witek Krömeke
  Participant

  Witajcie,

  ja jednak jestem troche innego zdania.

  Pod wrazeniem naszego III Zjazdu w Wysowej Zdroju,
  i naszej wizyty u Krygowskich w Pagorzynie , uwazam
  ze tam powinno sie skupic gro naszej pomocy.

  Dlaczego tak sadze?

  Otoz mysle, ze poprzez Caritas mozemy
  wprawdzie “upychac” nasze zbedne rzeczy
  w sposob anonimowy, ale dlugoplanowo
  powinnismy rozwinac forme bezposredniej
  pomocy dla potrzebujacych Krygowskich
  czy tez ich rodzin z obszaru Pagorzyny i
  i okolic.

  Witek

  #3427

  Witku,
  Na pewno masz racje. Musimy sie zastanowic jak to zrobic, ale najlepiej poprzez caritas dla dla potrzebujacych Krygowskich, czy cos w tym rodzaju.

  Pozdrawiam
  Marysia

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.